Áprilisban megkezdődik az óvodai beiratkozás Székesfehérváron

Aki az óvodás korba érő – 2020. augusztus 31-ig 3. életévét betöltött – gyermekét a lakóhelye szerinti körzetes óvodába szeretné beíratni Székesfehérváron, annak külön teendője nincsen, mert az állami nyilvántartás ezt automatikusan rögzíti, de azért javasoljuk, hogy elektronikus úton vagy telefonon vegye fel a kapcsolatot az adott intézménnyel.

A szülő – ha nem a körzetes óvodát szeretné választani – április 17-ig telefonon és elektronikus úton kérheti gyermeke felvételét. Ezt a szándékot – a körzetes óvoda nevének és címének megjelölésével – a választott intézménynek eljuttatva lehet jelezni.

A beiratkozáshoz szükséges iratok bemutatására, a veszélyhelyzet által megkövetelt egészségügyi szempontokra tekintettel, a gyermek első óvodai nevelési napján kerül majd sor.

Azon óvodai telephelyek esetében, ahol szeptembertől már nem indulnak csoportok, a székhelyintézmény vezetőjétől kapnak majd tájékoztatást a következő hetekben az érintett családok.